Zarezerwuj terminMENU
InstagramFacebook
Wróć

Dlaczego u nas nie ma możliwości wykonania usługi samego strzyżenia bez kąpieli?

IMG_1574.jpg

Odbierając Wasze telefony, zdarza się, że słyszymy pytanie, czy wykonujemy usługę bez kąpieli. Nasza odpowiedź zawsze jest przecząca.

Dlaczego kąpiel psa jest tak ważna

➡️ W tym poście odpowiemy na to i inne pytania:

Dlaczego nie mogę wykąpać psa w domu przed wizytą
Czym różni się kąpiel w salonie od kąpieli domowej
Jakie korzyści daje dobre przygotowanie włosa

Otóż tak samo jak w profesjonalnych salonach fryzjerskich dla ludzi, tak samo w psich???? - przygotowanie włosa jest podstawą udanej stylizacji. I tak samo jak w dobrych salonach dla ludzi, jak i dla psów - nie ma w ogóle możliwości strzyżenia bez kąpieli. ????

Odpowiednie przygotowanie włosa to klucz  do pięknie wykonanego strzyżenia. To właśnie dzięki niej nasi czworonożni klienci  prezentują się tak pięknie. Dodatkowo kąpiel psa pozwala nam na dokładne poznanie jego anatomii, a to z kolei na takie dopasowanie cięcia by wydobyć z psa wszystkie jego walory i ukryć ewentualne niedoskonałości.

Jeśli pies byłby wykąpany w domu tracimy tą możliwość. Poza tym, nawet dobrze wykąpany pies, kiedy się wyśpi i wyleży, poje, popije, wyjdzie na siku - nie będzie się już nadawał do strzyżenia. Włos bedzie pognieciony, pyszczek mokry, łapki brudne... Często też właściciele boją się o mycie głowy, okolic uszu i oczu, a przecież to kluczowe, aby włos na głowie był idealnie czysty i odpowiednio przygotowany. Z pupką też bywają problemy....

W salonie zawsze na wstępie ustalamy z klientem fryzurę i do niej, oraz do stanu włosa psa, dobieramy odpowiednie kosmetyki. Psy zawsze są kąpane przynajmniej dwukrotnie . Najpierw w szamponie dogłębnie myjącym, aby oczyścić włos, otworzyć jego łuski i przygotować go do dalszej pielęgnacji. Następnie, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, dobieramy szampony funkcyjne: dodające koloru, objętości, struktury bądź różnego stopnia nawilżenie czy obciążenie. Dzieki umiejętnemu dobieraniu produktów możemy równiez delikatnie rozczesać splątane i skołtunione włosy, co w innym przypadku byłoby dla psa bolesne, zniszczyłoby szatę lub wręcz byłoby niemożliwe. Po umyciu odsączamy nadmiar wody a następnie nie tylko suszymy, ale przede wszystkim prostujemy i modelujemy włos pod kątem wybranej stylizacji.

Dopiero tak przygotowany włos pozwala nam na idealnie równe i staranne strzyżenie. Dzięki temu fryzura jest piękna nie tylko w dniu wizyty, ale również kilka tygodni później. Dodatkową zaletą jest wyłapanie wszelkich niepokojących zmian na skórze dzięki starannemu suszeniu, które pozwala na dokładne obejrzenie każdego psiego zakamarka.

Wybierając salon z obowiązkową kąpielą macie gwarancję wysokiej jakości usługi.Pracownicy salonu na pewno skończyli dobry kurs i/lub regularnie się szkolą - na wszystkich szkoleniach podkreślana jest waga kąpieli. Dodatkowo może to sugerować, że sprzęt jakim pielęgnowany będzie Wasz pies jest najwyższej jakości, gdyż nikt nie będzie używał drogich nożyczek, grzebieni czy ostrzy na brudnym psie. Po prostu nie sposób byłoby na nie zarobić, usługa musiałaby kosztować bardzo, bardzo dużo (na brudnym włosie ostrza i nożyczki tępią się i niszczą błyskawicznie). Jeśli więc kąpiel nie jest obowiązkowa to albo fryzjer ma osobne komplety narzędzi, albo ma tylko te średniej bądź niskiej jakości...