Zarezerwuj terminMENU
InstagramFacebook

Pielegnacja zębów u Psa

Czyszczenie zębów u psa – Gdańsk

Jesteś właścicielem kochanego czworonoga i poszukujesz sprawdzonego miejsca, w którym wykonuje się czyszczenie zębów u psa? Gdańsk jest miastem w którym znajduje się nasz salon pielęgnacji psów, do którego zapraszamy serdecznie czworonożnych klientów wraz z właścicielami. Wykonujemy usługi czyszczenia zębów u psa bez narkozy. Są to zabiegi pielęgnacyjne i całkowicie bezbolesne. Wykonuje się je specjalną, ultradźwiękową szczoteczką, która nie wibruje ani nie wydaje żadnych dźwięków, które mogłyby przestraszyć psa. Ultradźwięki prowadzą między innymi do zmiękczenia kamienia nazębnego, co umożliwia jego usunięcie. Eliminują również nagromadzone na zębach osady oraz działają przeciwbakteryjnie.

Proponowane przez nas zabiegi czyszczenia zębów u psa są całkowicie bezpieczne i bezbolesne dla czworonoga. Długość zabiegu jest uzależniona przede wszystkim od ilości zgromadzonego w jamie ustnej kamienia. Jednymi z pierwszych objawów, które świadczą o problemach z higieną jamy ustanej u psa są nieprzyjemny zapach z pyszczka, brak apetytu oraz trudności w przeżuwaniu. Gdy zaobserwujesz tego typu symptomy, sprawdź stan uzębienia swojego pupila. Jeśli na zębach znajduje się kamień, należy jak najszybciej zgłosić się na czyszczenie.

Praca ze zwierzętami to nasza pasja, dlatego zapewniamy indywidualne i przyjazne podejście do każdego czworonoga oraz sprawne wykonanie zabiegu. Większość psów, które obsługujemy w naszym salonie, znosi czyszczenie zębów całkiem dobrze. Szczoteczki ultradźwiękowe z pomocą których pracujemy, umożliwiają oczyszczenie zębów nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Zaleca się wykonywanie zabiegów czyszczenia zębów u psa co dwa, trzy miesiące w celach profilaktycznych. Czyszczenie za pomocą szczoteczki ultradźwiękowej jest możliwe zarówno u małych, jak również dużych psów.

Usuwanie kamienia nazębnego u psa – Ambernova Gdańsk – dlaczego warto?

Czyszczenie zębów, które oferujemy w Gdańsku w naszym salonie, jest alternatywą do tradycyjnego usuwania kamienia nazębnego u psa, które wykonuje się w gabinetach weterynaryjnych pod narkozą. Stosowana przez nas metoda, jako mniej inwazyjna, jest często jedynym rozwiązaniem dla starszych lub cierpiących na choroby czworonogów, dla których narkoza jest zbyt dużym ryzykiem. Wykonywane przez nas zabiegi zabijają znajdujące się w jamie ustnej bakterie oraz zapobiegają rozwijaniu się stanów zapalnych. Usuwanie kamienia nazębnego u psa wpływa również na poprawę oddechu oraz zapobiega tworzeniu się chorób, których podłożem są będące w złym stanie zęby (takich jak zapalenie żołądka, jelit, wątroby czy choroby nerek i serca).

Kamień przyczynia się również do psucia zębów oraz może stwarzać zwierzęciu ból przy jedzeniu. Warto regularnie go usuwać i zadbać o poprawę stanu dziąseł, zębów i całego organizmu Twojego pupila. Regularne zabiegi powodują również lepsze ukrwienie dziąseł. Trzeba pamiętać, że zabiegi czyszczenia zębów u psa, które wykonujemy, mają charakter pielęgnacyjny i profilaktyczny, nie leczniczy. Dlatego też dla psów z poważnymi chorobami dziąseł, zapaleniem przyzębia czy paradontozą nie są one wskazane.

Zadbaj o higienę jamy ustnej Twojego pupila już dziś i skontaktuj się z nami! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania związane z naszą ofertą.