Zarezerwuj terminMENU
InstagramFacebook
Wróć

Szkolenie u Yulii Marenkovej

IMG_5332.JPG

W szkoleniach ważnych jest kilka kwestii. Przede wszystkim, należy mieć w sobie dużo pokory. Wielokrotnie spotykaliśmy na swojej drodze kursantów, którzy tak jak my, brali udział w najróżniejszych kursach i szkoleniach i przychodzili z nastawieniem, że wszystko wiedzą. Jak nietrudno się domyślić, ten stan rzeczy szybko był weryfikowany i po kilku godzinach, takie osoby bardziej przypominały kultowego Jona Snowa z Gry o Tron, któremu można powiedzieć: You know nothing, Jon. Pokora a także cierpliwość i chęć zdobywania nowych umiejętności - oto klucz do sukcesu, jeśli chcemy być jeszcze lepsi w tym, co robimy. 

Piszemy o tym nie dlatego, abyście myśleli, że czujemy się lepsi od innych. Wręcz przeciwnie. Nie wiemy wszystkiego, szczególnie, że branżą groomerska a także trendy obowiązujące w strzyżeniu czy pielęgnacji, zmieniają się bardzo dynamicznie. Nawet, jeśli wiemy, że została opracowana jakaś nowa metoda, czy powstał nowy trend, nie zawsze wiemy, jak poprawnie go wykonać. Szkolenia dają nam możliwość nauczenia się tej sztuki. Właśnie dlatego Tatiana, która specjalizuje się przede wszystkim w strzyżeniu i pielęgnacji pudli, zdecydowała się na szkolenie u Yulii Marenkovej. Yulia jest niekwestionowanym autorytetem na arenie międzynarodowej, właśnie jeśli chodzi o grooming pudli. 

Samo szkolenie było bardzo wymagające - dużo informacji, zarówno jeśli chodzi o teoretyczne aspekty, jak i praktyczne, w bardzo krótkim czasie. Przyswojenie ich wymagało nie lada skupienia i przede wszystkim cierpliwości. Wiadomo, że nie wszystko od razu wychodziło, jednakże Yulia jest niezwykle wyrozumiałym, ale też i wymagającym nauczycielem, dzięki czemu, nawet to, co początkowo wydawało się trudne, finalnie okazało się może nie proste, ale do zrobienia. 

Będziemy też powtarzać to do znudzenia: Kursy, szkolenia czy seminaria, powinny być dla każdego groomera, który traktuje swoją pracę jak pasję, standardem. Nikt nie mówi, aby od razu zacząć jeździć po całym świecie - zacznijmy od możliwości, które daje nam najbliższa okolica. 

Yulii Marenkovej składamy ogromne podziękowania za wspaniale przeprowadzone szkolenie. Wierzymy tym samym, że nie będzie ono ostatnim, w którym Ambernova Team weźmie udział.