Zarezerwuj terminMENU
InstagramFacebook
Wróć

Jak dodatkowo możesz zadbać o dobre samopoczucie swojego psa?

kobieta-z-psami-na-trawniku.jpg

Psy są jednymi z najwierniejszych przyjaciół człowieka. To bezinteresowne, kochające istoty, które samą swoją obecnością poprawiają humor i podnoszą na duchu nawet w najgorszy dzień. Przez wiele osób traktowane są jak członek rodziny. Podobnie jak w przypadku ludzi, każdy pies jest jedyny w swoim rodzaju i ma swój charakter. Aby mógł cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, należy zapewnić mu odpowiednie warunki.

W jaki sposób można wesprzeć dobre samopoczucie u psa?

To, co poprawia psu samopoczucie, jest w pewnym stopniu zależne od jego rasy. W przypadku większych ras, wymagających aktywności fizycznej niezwykle ważne jest zapewnienie im odpowiedniej dawki ruchu. Należy pamiętać, że jest to żywe stworzenie, mające swoje potrzeby. Jeżeli taki pies nie otrzyma odpowiedniej dawki ruchu i zabawy, będzie osowiały lub może zacząć niszczyć rzeczy znajdujące się w domu.

Aby pies mógł w pełni cieszyć się życiem, należy zadbać również o stan jego sierści czy jamy ustnej. Można stosować suplementy wpływające na wygląd sierści zgodnie z zaleceniami weterynarza. Ogromnie ważna jest także odpowiednia higiena. Warto regularnie odwiedzać fryzjera dla psów, który profesjonalnie zajmie się pielęgnacją sierści i jej podcięciem zgodnie z potrzebami. Ma to duże znaczenie zwłaszcza u ras długowłosych, u których zaniedbanie pielęgnacji może doprowadzić do powstawania kołtunów, chorób skórnych czy nawet rozwoju pasożytów.

Świetnym sposobem na utrzymanie dobrego nastroju psa jest spędzanie z nim czasu. Nie tylko wspólne zabawy, ale także nauka nowych sztuczek czy komend wpływa na wzmocnienie więzi pomiędzy psem a właścicielem. Dodatkowo wiele ras potrzebuje wysiłku umysłowego, aby uwolnić zgromadzone emocje. Do tego celu można wykorzystywać różnego typu zabawki węchowe.