Zarezerwuj terminMENU
InstagramFacebook
Wróć

Jak wygląda psie SPA?

psie-SPA.jpg

Psi salon kosmetyczny, zwany również psim SPA lub psim salonem pielęgnacyjnym, to miejsce, gdzie psy mogą poddać się różnorodnym zabiegom pielęgnacyjnym i relaksacyjnym, aby utrzymać swoje zdrowie i dobrą kondycję, a także skorzystać z usług fryzjerskich. Oto kilka usług i zabiegów, które można znaleźć w psim SPA.

Z jakich usług skorzystasz w SPA dla psów?

Podstawowa usługa obejmuje przede wszystkim mycie i czyszczenie psa. Psy są myte odpowiednimi szamponami, a także czyszczone za uszami i oczami. Po kąpieli sierść jest suszona, a niektóre salony oferują również strzyżenie i pielęgnację pazurków. To usługa polegająca na przycinaniu sierści psa zgodnie z preferencjami właściciela lub według określonego stylu rasy. Może to obejmować strzyżenie na krótko, stylizację fryzury, czy nawet zakładanie ozdób pupilom. Niektóre psie salony oferują masaże, które mogą pomóc w relaksie i zmniejszeniu napięcia u psa. Masaże mogą być szczególnie korzystne dla piesków starszych lub tych z problemami zdrowotnymi.

Zabiegi pielęgnacyjne

Do zabiegów pielęgnacyjnych można zaliczyć usuwanie kamienia nazębnego, czyszczenie uszu, przycinanie pazurków, pielęgnację skóry i futra oraz oczyszczanie gruczołów przy odbycie. Jako salon strzyżenia psów w Gdańsku  wiemy, że niektóre psy potrzebują specjalnej pielęgnacji skóry i futra. W psim SPA można znaleźć specjalistyczne produkty i zabiegi, które pomagają w pielęgnacji i leczeniu skóry oraz sierści psa. Niektóre psie salony oferują luksusowe kąpiele w pianie, które pomagają w relaksie i pielęgnacji sierści. Ozonoterapia może być również dostępna, co pomaga w stymulowaniu krążenia i gojeniu skóry.