Zarezerwuj terminMENU
InstagramFacebook
Wróć

Kąpiel psa tlenowo- ozonowa, co to jest i czemu na służyć?

IMG_7830.jpg

Zapewne wielu z Was zastanawia się czemu ma służyć kąpiel psa tlenowo- ozonowa.

    Na początku kilka słów o ozonie. Ozon jest odmianą tlenu, który bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie 15 razy szybciej niż tlen. W medycynie wykorzystywane są jego właściwości bakterio-, wiruso- i grzybobójcze. Ozon nie tylko działa niszcząco na drobnoustroje, ale także wpływa na dotlenienie tkanek poprzez wpływ na czerwone ciałka krwi. Skóra jest jednym z największych narządów organizmu. Ochraniając ciało jest bardzo narażona na czynniki zewnętrzne. Zakarzenia bakteryjne są częstymi przypadkami dermatologicznymi gdzie mamy problem z leczeniem.

    W salonie Ambernova mamy wanne z funkcją hydromasażu, podczas kąpieli uwalniane są pecheżyki tlenu i ozonu. W takiej kąpieli skóra i sierść psa jest doskonale penetrowana przez miliony pecheżyków powietrza dzięki czemu skóra jest dobrze oczyszczona, dotleniona i wolna od wszelkich bakterii.

    Jedna sesja powinna trwac około 20-30 minut. Pies podczas zabiegu stoi lub leży. Zabieg powinien być wykonywany cyklicznie, mamy klientów którzy regularnie korzystają z takiej kąpieli co tydzień lub co dwa tygodnie. U psa rasy pudel duży, który od 2 miesiecy korzysta z kąpieli ozonowych co tydzień, zauważyliśmy dużo szybszy wzrost włosa i poprawę stanu skóry.

 

Koszt zabiegu już od 140zł.