Zarezerwuj terminMENU
InstagramFacebook
Wróć

Niespokojny pies u fryzjera - jak sobie z nim poradzić?

pies-u-psiego-fryzjera.jpg

Wizyty u psiego fryzjera są szczególnie ważne dla czworonogów, charakteryzujących się dłuższą sierścią. Dzięki profesjonalnemu podcięciu włosów psy nie tylko prezentują się lepiej, ale w wielu przypadkach czują się o wiele bardziej komfortowo – za długa sierść często utrudnia oddychanie czy też zasłania oczy, pogarszając jakość widzenia. Chociaż proces ten ma na celu wyłącznie dobro zwierzaka, to niestety niektóre z psów boją się wizyt u fryzjera, co objawia się niepokojem.

Jak uspokoić psa podczas zabiegów fryzjerskich?

Aby umilić psu wizytę u fryzjera i sprawić, aby kolejne spotkania z nim przebiegały bezstresowo, warto zdecydować się na odwiedzenie salonu strzyżenia psów, w którym pracują osoby z dużą wiedzą, pasją i doświadczeniem. Dzięki temu cała wizyta może przebiec sprawnie i bezstresowo zarówno dla właściciela, jak i dla jego pupila.

Bardzo ważne jest, aby podchodzić do psa z wyczuciem i delikatnością. Zwierzę nie może czuć się zdominowane ani zastraszone. Cały zabieg przebiegnie dużo spokojniej, jeżeli na początku fryzjer da psu trochę czasu, aby ten oswoił się z nową sytuacją. Warto pokazać mu, że nie ma się czego bać i zapewnić komfortowe warunki, aby zwierzę mogło poczuć się bardziej zrelaksowane.

Jak jeszcze poprawić komfort psa podczas wizyty u fryzjera?

Bardzo dobrym pomysłem jest również wykorzystanie pozytywnych wzmocnień, czyli nagrodzenie psa za dobre zachowanie, jak spokojne stanie w wannie. Można również odciągnąć jego uwagę od stresującej sytuacji za pomocą zabawek lub gryzaków. W sytuacji, kiedy mimo prób pies nadal jest widocznie zestresowany, warto rozpocząć strzyżenie od delikatnej pielęgnacji, z czasem przechodząc do bardziej złożonych zabiegów jak strzyżenie. Dzięki temu pies będzie miał czas na oswojenie się z sytuacją.