Zarezerwuj terminMENU
InstagramFacebook
Wróć

Usuwanie kamienia nazębnego u psa. Dlaczego warto zadbać o zęby Waszego pupila?

IMG_2209.JPG

Kamień nazębny u psa – czym jest?

   Wszystko zaczyna się od odkładania na zębach, w pobliżu dziąseł, niewidocznej płytki nazębnej, która nieusuwana, z czasem przekształca się w pomarańczowo-brązowy kamień nazębny. Kamień taki powoduje przewlekłe stany zapalne dziąseł oraz wiele innych groźnych schorzeń. Dlatego też lepiej zapobiegać jego powstawaniu, a w razie konieczności – usuwać go.

   Kamień nazębny w dużej mierze składa się z bakterii, w związku z tym wraz ze śliną mogą one rozejść się po całym organizmie. Kamień może też przyczynić się do odsłaniania szyjek zębowych i psucia się zębów, a jeśli jest go dużo – sprawia ból przy gryzieniu i żuciu, a nawet może doprowadzić do utraty zębów.

   Właśnie dlatego, warto regularnie dbać o higienę zębów naszego psa. Na wytworzony już kamień nazębny u psa, domowe sposoby są już niewystarczające.

   W salonie Ambernova oferujemy zabieg usuwania kamienia nazębnego przy użyciu szczoteczki ultradzwiękowej, która skutecznie usuwa kamień. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla psa i wykonywany jest BEZ NARKOZY.

Koszt zabiegu: od 150zł.